Skład fabryczny wapna firmy Nordkalk w BAZI

Skład fabryczny wapna firmy Nordkalk w BAZI

Wapno nawozowe Solid Cal dostępne na miejscu w Olsztynku.

Zapraszamy do BAZI gdzie uruchomiliśmy skład wapna nawozowego Solid Cal z firmy Nordkalk. Dzięki zgromadzonemu na naszym placu, w Olsztynku, nawozowi, nie będziesz już musiał czekać długie tygodnie na dostawę wapna.
Zdzwoń już dziś bo góra, każdego dnia jest mniejsza!

Właściwości produktu:

Wapno Nordkalk Solid Cal to produkt o standardowej reaktywności. Do jego produkcji wykorzystywany jest najczystszy kamień o dużej koncentracji  węglanu wapnia (powyżej 95%). Wysoki stopień zmielenia gwarantuje reaktywność powyżej 60 %, a to przekłada się na stabilną, zgodną z zaleceniami efektywność. Dzięki wzorcowej aktywności oraz wysokiej koncentracji  jest  to doskonały regulator odczynu na gleby średnie i lekkie.  Podnosi ich pH w sposób łagodny, nie pozwala przekroczyć poziomu 6,0-6,5 co jest szczególnie ważne właśnie na glebach najlżejszych. Zapewnia pożądaną zmianę odczynu przy jednoczesnej odporności na wymywanie, co jest bardzo istotne na glebach przepuszczalnych. Uaktywnia składniki pokarmowe znajdujące się w glebie, reguluje stosunki wodno-powietrzne, korzystnie wpływa na tworzenie się struktury gruzełkowej, sprzyja także rozwojowi pożytecznych mikroorganizmów.

Wapno Nordkalk Solid Cal to solidny produkt szczególnie polecany w tradycyjnej orkowej uprawie roślin. Może być stosowany na każdym rodzaju gleb, szczególnie polecany jest na średnie i lekkie. Wapno to nie powoduje gwałtownych zmian w środowisku, dlatego może być używane do wapnowania najlżejszych gruntów, dobrze sprawdza się na glebach organicznych ( torfy niskie – użytki zielone) w lasach  oraz do  stabilizacji odczynu.

Powrót

GRANUKAL 85

GRANUKAL 85 Więcej

Niemiecka kreda granulowana. W SUPER CENIE!!!

Materiał siewny

Materiał siewny Więcej

Sprawdzone nasiona w BAZI

Cegła elewacyjna Lode

Cegła elewacyjna Lode Więcej

Zachęcamy do zakupu cegły klinkierowej typ JANKA.

Kwas Humusowy – CZARNE ZŁOTO

Kwas Humusowy – CZARNE ZŁOTO Więcej

Tak, to bardzo trafne określenie kwasów humusowych.

Copyright (C) bazi.pl Polityka prywatności realizacja: agraf.net.pl