Saletrzak z borem

Saletrzak z borem

 

 

 

 

 

Nazwa handlowa: Saletrzak z borem 27+B standard

 

 

Nazwa chemiczna: Azotan amonu z wypełniaczem

 

 

 

 

 

Opis produktu

Nawóz azotowy z dodatkiem boru. Granulowana mieszanina azotanu amonu z drobno zmielonym dolomitem oraz dodatkiem kwasu borowego, który podnosi jego wartość nawozową.

 

Przeznaczenie i stosowanie

Saletrzak z borem 27+B standard, oprócz azotu w postaci amonowej i azotanowej, wapnia i magnezu w postaci tlenków i węglanów, zawiera również bor – pierwiastek niezbędny do wzrostu i rozwoju dużej grupy roślin wymagających zaopatrzenia w ten składnik.
Saletrzak z borem 27+B standard może być stosowany przedsiewnie oraz w okresie wzrostu roślin, przy czym wskazane jest wymieszanie nawozu z glebą dla uniknięcia strat uwalniającego się azotu.
Ze względu na zawartość tego pierwiastka produkt dedykowany jest do uprawy: buraków cukrowych i pastewnych, rzepak ozimego, ziemniaków, tytoniu, warzyw, a także drzew owocowych.

 

Korzyści zastosowania saletrzaku z borem 27+B standard

  • dwie formy azotu (azotanowa i amonowa) gwarantują optymalną dostępność składnika przez cały cykl wzrostu i rozwoju rośliny,
  • idealny do stosowania pogłównego zwłaszcza w okresie intensywnego wzrostu,
  • szybka rozpuszczalność nawozu sprawia, iż jest łatwo przyswajalny przez rośliny,
  • zawarty w produkcie bor jest niezbędny do wzrostu i rozwoju dużej grupy roślin wymagających zaopatrzenia w ten składnik gdyż bierze udział w ich gospodarce węglowodanowej.

 

Pakowanie i transport

Saletrzak z borem 27+B standard jest pakowany:
  • po 25 kg i 50 kg do worków polietylenowych,
  • w dużych opakowaniach 500 kg tzw. big-bagach,
  • luzem.
Saletrzak  z borem 27+B standard należy przewozić środkami transportu, zabezpieczając produkt przed działaniem wody, opadów atmosferycznych, bezpośrednim nasłonecznieniem i uszkodzeniem opakowania.
Saletrzak  z borem 27+B standard nie jest produktem niebezpiecznym w rozumieniu przepisów ADR, RID, IMDG.

 

Przechowywanie

Ze względu na skłonność do pochłaniania wody nawozy typu: saletrzak i saletra amonowa zalicza się do nawozów higroskopijnych, dla których najwyższa dopuszczalna wilgotność względna powietrza, powyżej której nawóz się rozpływa w temperaturze 30°C, wynosi od 50-60% (norma PN-C-87001). Nawóz należy przechowywać w czystych i suchych budynkach o podłożu izolującym od wilgoci, należy go także zabezpieczyć i nie dopuścić do oddziaływania promieniowania słonecznego i opadów atmosferycznych oraz do nagrzewania do temp. 30°C. Worki układać najwyżej po 10 warstw (dla worków o wadzie 50 kg), w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od źródeł ciepła i nie mniej niż 0,2 m od ściany magazynu. Big-bagi, których waga nie przekracza 500 kg, można przechowywać w dwóch warstwach.
W bezpośrednim sąsiedztwie nawozu nie wolno magazynować materiałów, które mogą z nim reagować, takich jak: chemikalia, mocznik, superfosfat, cement, tlenki metali, metale kolorowe, substancje palne (smary, oleje, węgiel).

 

 

PLIKI DO POBRANIA:

PROPOZYCJE TERMINÓW I DAWEK NAWOŻENIA SALETRZAK 27 STANDARD Z BOREM

KWESTIONARIUSZ TECHNICZNY – SALETRZAK Z BOREM 27+B STANDARD

 

Powrót

GRANUKAL 85

GRANUKAL 85 Więcej

Niemiecka kreda granulowana. W SUPER CENIE!!!

Materiał siewny

Materiał siewny Więcej

Sprawdzone nasiona w BAZI

Cegła elewacyjna Lode

Cegła elewacyjna Lode Więcej

Zachęcamy do zakupu cegły klinkierowej typ JANKA.

Kwas Humusowy – CZARNE ZŁOTO

Kwas Humusowy – CZARNE ZŁOTO Więcej

Tak, to bardzo trafne określenie kwasów humusowych.

Copyright (C) bazi.pl Polityka prywatności realizacja: agraf.net.pl