LUVENA S.A.

LUVENA S.A.

Informacje o firmie

Firma Handel Usługi BAZI może się poszczycić blisko 20 letnią współpracą z producentem nawozów LUVENA S.A.

Początki działania Luveny S.A., sięgają XIX wieku i wiążą się z nazwiskiem dr Romana Maya – wielkopolskiego przemysłowca i nauczyciela. Jeszcze w roku 1877, uzyskując wsparcie rodziny, przedsiębiorca wykupuje tereny w podpoznańskiej Starołęce i buduje fabrykę nawozów sztucznych, oczekiwanych wówczas przez wielkopolskie rolnictwo. Rok później rusza tam produkcja superfosfatu. Surowce do jego wytwarzania sprowadzano aż z Tunezji, co na ówczesne czasy było niezwykłym wyzwaniem logistycznym.

Powstałe na bazie utworzonej przez dr Romana Maya firmy Towarzystwo Akcyjne  wykupiło w 1920 roku, za sumę 12 mln marek, lubońską fabrykę nawozów od niemieckiego przedsiębiorcy Moritza Milcha. Dzięki temu powstała największa w tym czasie organizacja gospodarcza przemysłu chemicznego w Polsce.

Obecnie dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa sprawił, iż do podstawowej działalności, jaką jest produkcja i sprzedaż nawozów należą również inne rodzaje biznesu, jak np. produkcja chemikaliów i impregnatów.

Oferta nawozowa

Oferta zbudowana jest w oparciu o różnorodną gamę nawozów wieloskładnikowych, zarówno uniwersalnych, jak i specjalistycznych, przygotowanych pod uprawy konkretnych roślin. Proponowane są nawozy granulowane, blendingi (mieszanki) oraz nawozy pyliste.

Superfosfaty

Lubofoska

Lubofos

Luboplon

Plantos

KALKULATOR NAWOŻENIA LUVENA

 

 

Powrót

GRANUKAL 85

GRANUKAL 85 Więcej

Niemiecka kreda granulowana. W SUPER CENIE!!!

Materiał siewny

Materiał siewny Więcej

Sprawdzone nasiona w BAZI

Cegła elewacyjna Lode

Cegła elewacyjna Lode Więcej

Zachęcamy do zakupu cegły klinkierowej typ JANKA.

Kwas Humusowy – CZARNE ZŁOTO

Kwas Humusowy – CZARNE ZŁOTO Więcej

Tak, to bardzo trafne określenie kwasów humusowych.

Copyright (C) bazi.pl Polityka prywatności realizacja: agraf.net.pl