LUBOFOSKA 5-10-15

LUBOFOSKA 5-10-15

Nawóz WE

granulowany nawóz NPK (Ca,S) 5-10-15- (12,5-30)

   • do nawożenia wszystkich roślin uprawnych
   • szczególnie zalecany pod uprawę zbóż ozimych i jarych, rzepaku oraz roślin okopowych
    stosunek P do K – 1 do 1,5
   • dzięki rozbudowie nowej linii technologicznej o moduł suszenia, lubofoski oraz superfosfaty nie zbrylają się i nie pylą

Przeznaczenie

Lubofoska® 5-10-15 jest nawozem przeznaczonym do przedsiewnego stosowania. Jej skład, a zwłaszcza stosunek P do K (1 do 1,5) powoduje, że jest nawozem polecanym pod wszystkie rolnicze rośliny uprawne, a w szczególności pod zboża zarówno ozime jak i jare oraz rzepak. Szczególnie polecana jest na stanowiskach ubogich w potas i średnio zasobnych w fosfor. Może być również zastosowana pod ziemniaki, buraki cukrowe, rośliny strączkowe i motylkowe drobnonasienne, uprawiane w mieszankach z trawami. Jako nawóz o wysokiej rozpuszczalności w wodzie, polecana jest do stosowania na łąki i pastwiska jako nawóz pogłówny. Skład nawozu całkowicie pokrywa zapotrzebowanie zbóż ozimych i rzepaku, ponieważ po przedsiewnym nawożeniu tych roślin niepotrzebne jest już żadne dodatkowe jesienne nawożenie – dopiero w okresie wiosennym stosuje się odpowiednio pogłówne dawki nawozu azotowego. Również przy stosowaniu wiosennym dodatkowo wymagane jest tylko pogłówne uzupełniające nawożenie azotem.

Właściwości

Lubofoska® 5-10-15 jest wieloskładnikowym nawozem granulowanym. Wykazuje bardzo dobre właściwości rozsiewne. Składniki pokarmowe (procent m/m): 5% azotu amonowego (N); 10% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w kwasach mineralnych, 9% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 8% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w wodzie; 15% tlenku potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie; 12,5% tlenku wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie oraz 30% trójtlenku siarki (SO3) całkowitego. Nawóz posiada w swoim składzie szereg mikroelementów, takich jak: 9 ppm boru, 9 ppm miedzi, 21 ppm manganu oraz 76 ppm cynku. Wszystkie składniki są łatwo przyswajalne dla roślin.

Stosowanie

Najwyższą efektywność uzyskuje się stosując Lubofoskę® 5-10-15 przedsiewnie, mieszając z glebą na głębokość 10 – 20 cm w czasie wykonywania przedsiewnych zabiegów uprawowych. Nawóz nie zawiera składników ograniczających kiełkowanie nasion, co umożliwia siew po 2-4 dniach od nawożenia. Na użytkach zielonych nawóz należy stosować powierzchniowo i rozsiać wczesną wiosną, jednorazowo według dawki fosforu i potasu przeznaczonej na cały okres wegetacyjny.

Nr normy ZN-ZChL-16:2005

Dawkowanie

Dawki nawozu Lubofoska® 5–10-15 zaleca się stosować według potrzeb nawozowych uprawianej rośliny, zasobności gleby w przyswajalny fosfor i potas oraz spodziewanego plonu.

KALKULATOR NAWOŻENIA LUVENA

 

Certyfikat: Lubofoska 5-10-15

Powrót

GRANUKAL 85

GRANUKAL 85 Więcej

Niemiecka kreda granulowana. W SUPER CENIE!!!

Materiał siewny

Materiał siewny Więcej

Sprawdzone nasiona w BAZI

Cegła elewacyjna Lode

Cegła elewacyjna Lode Więcej

Zachęcamy do zakupu cegły klinkierowej typ JANKA.

Kwas Humusowy – CZARNE ZŁOTO

Kwas Humusowy – CZARNE ZŁOTO Więcej

Tak, to bardzo trafne określenie kwasów humusowych.

Copyright (C) bazi.pl Polityka prywatności realizacja: agraf.net.pl