DOLOMIT MIELONY

DOLOMIT MIELONY

 

 

 

  • Suma tlenków wapnia i magnezu (CaO + MgO) – min. 45%

  • W tym: tlenek magnezu (MgO) min. 15%

 

 

 

Przeznaczenie

 

Dolomit mielony (węglan wapniowo-magnezowy) jest nawozem przeznaczonym do stosowania na wszystkie rodzaje gleb, w szczególności o odczynie bardzo kwaśnym, kwaśnym i lekko kwaśnym, we wszystkich uprawach rolniczych, na gruntach ornych i trwałych użytkach zielonych. Ze względu na znaczną zawartośćć magnezu powinien być stosowany przede wszystkim na gleby o niskiej i bardzo niskiej zasobności w magnez.

 

Właściwości

 

Nawóz wapniowo-magnezowy ma działanie odkwaszające a obecność magnezu, niezbędnego roślinom, powoduje zwiększenie plonów i poprawienie stanu zdrowotnego roślin.

 

Zasady stosowania nawozu

 

Zalecane jest wprowadzenie nawozu poprzez jego zmieszanie z glebą, na głębokości ok. 15-20 cm. Pod rośliny ozime na glebach ornych nawóz powinien być stosowany pod orkę siewną. W przypadku roślin jarego siewu czy sadzenia – pod orkę zimową, ewentualnie także pod orkę wiosenną. Dopuszczalne jest stosowanie nawozu na użytki zielone, poprzez rozsiewanie na powierzchni pola, ale działanie jego będzie wtedy spowolnione a zabieg taki powinien być  przeprowadzony jesienią, po pokosach lub wypasach. Każdorazowo nawóz należy rozsiewać równomiernie na całej powierzchni pola, w sposób wykluczający nawożenie pól i upraw do tego nie przeznaczonych.

 

Dawki

 

Dawka t/ha

Gleby

Lekkie

Średnie

Ciężkie

2-3

3-4

4-5

Podane dawki są orientacyjne i wskazane jest ich dostosowanie do wielkości zakładanego plonu oraz zasobności gleby w fosfor.

 

 

Dokumentacja:

 

Powrót

GRANUKAL 85

GRANUKAL 85 Więcej

Niemiecka kreda granulowana. W SUPER CENIE!!!

Materiał siewny

Materiał siewny Więcej

Sprawdzone nasiona w BAZI

Cegła elewacyjna Lode

Cegła elewacyjna Lode Więcej

Zachęcamy do zakupu cegły klinkierowej typ JANKA.

Kwas Humusowy – CZARNE ZŁOTO

Kwas Humusowy – CZARNE ZŁOTO Więcej

Tak, to bardzo trafne określenie kwasów humusowych.

Copyright (C) bazi.pl Polityka prywatności realizacja: agraf.net.pl